Безперебійна робота… холодильника
Ми вже розповідали про те, як підібрати ПДЖ для систем відеоспостереження.
А як щодо побутової техніки? Наприклад, холодильника? Як зробити, щоб холодильник працював при відключенні електроенергії? Яку батарею обрати? Скільки це буде коштувати?
Обрати аварійне джерело живлення для холодильника не так просто, як здається на перший погляд. Тому сьогодні розберемо всі тонкощі і нюанси.
Розділимо задачу на 2 частини:
1. Як розрахувати час автономної роботи?
Якщо холодильник не дуже старий, потрібно в інструкції користувача знайти наступну інформацію:
У нашому прикладі за добу він буде витрачати в середньому 286 кВт-год /365= 783 Вт-год енергії. Це означає, що для автономної роботи протягом години, йому необхідно 783/24= 33 Вт-год.
Тестування та сертифікація продукції на енергоефективність проходять у лабораторних умовах, на нових пристроях з невеликою кількістю відкривань дверцят. Тому потрібно розуміти, що це мінімальні значення потрібної енергії.
З практики радимо помножити інформацію з інструкції на 2. Це і буде значення, наближене до реальних показників. Тому в реальних умовах експлуатації для однієї години автономної роботи знадобиться біля 60 Вт-год енергії, накопиченої в джерелі живлення.
Витрати енергії холодильника залежать від таких параметрів:
- Клас енергоефективності;
- Корисний об’єм та температура холодильної та морозильної камер;
- Як часто ви будете його відкривати та додавати нові продукти;
- Температура на кухні;
- Технічний стан холодильника: ущільнюючих резинок, компресорної системи та автоматики.
Якщо інформацію про холодильник знайти не вдалося, кращій варіант - провести замір параметрів роботи в реальних умовах. Для цього вам знадобиться спеціальний вимірювач, наприклад такий.
Також він надасть змогу виміряти показники потужності, про які мова піде далі. Останній та найбільш неточний варіант – довіритися чуттю. Адже в середньому холодильники використовують від 700 до 1800 Вт-год за добу.
2. Визначити необхідну потужність джерела живлення.
Основний елемент холодильника – компресор, для роботи якого використовують електричний двигун. Специфіка роботи двигуна полягає в тому, що коли він вмикається і набирає оберти, на долі секунди його потужність перевищує номінальні значення у 5-15 разів!
Повернемося до нашого пристрою, номінальна «лабораторна» потужність холодильника складає 33 Вт, ми зупинилися на значенні 60 Вт. Компресор працює не постійно, а в старт-стоп режимі: попрацював – нагнав температуру, відпочиває. Коли температура піднімається до заданого рівня, знову вмикається компресор. Яка точна потужність двигуна і як часто він вмикається – інформація, яку виробник не вказує в інструкції, але її можна або заміряти, або припустити. Нехай потужність двигуна, в нашому випадку, становить 100 Вт.
Пускова потужність двигуна залежить від того, в який момент синусоїди буде проходити вмикання. Для цього необхідно визначити середні значення показників за кілька днів роботи. Якщо хоча б раз потужність пуску буде сягали значення 1200 або навіть 1500 Вт, це найбільше впливатиме на вибір ДБЖ або портативного джерела живлення.
Дуже важливо щоб пристрій живлення мав на виході так звану «правильну синусоїду» - бо тільки в такому випадку двигун буде працювати. Від «апроксимованої» або «модифікованої» синусоїди він, в кращому випадку, просто не вмикнеться, а наймовірніше, вийде з ладу!
Саме тому вибір ПДЖ виглядає більш доцільним – всі вони мають правильну синусоїду, та підтримують значні пікові навантаження!
Знову повернімося до вимірювача, за допомогою якого ми зможемо дізнатися наступні параметри: пікова потужність, кількість енергії, яка нам знадобиться та реальна потужність холодильника під час роботи. Визначивши ці параметри, зможемо обрати пристрій, який задовольнить наші потреби (тобто, не будемо опиратися тільки на коректність вказаних виробником характеристик та наші припущення).
Вимірювач стане у нагоді, якщо у вас так званий «інверторний» холодильник, показники якого можна дізнатися виключно шляхом вимірювання. Проте його пускова потужність буде нижча, ніж у звичайному. Якщо говорити про конкретні пристрої, то серія ПДЖ EcoFlow RIVER має пікову потужність у 1200 Вт. Тому економічні холодильники будуть працювати і від цих компактних рішень, проте час автономної роботи, швидше за все, не перевищить 10 годин ( для моделі EcoFlow RIVER Pro).
Радимо придивитися до потужних моделей з більшою ємністю - серії EcoFlow DELTA.
Схожі новини
-
Чорна п’ятниця на VIATEC: -5% додаткової знижки на все!
-
IP відеокамера Dahua DH-IPC-HFW1431TC-A: універсальний охоронець для комплексного захисту
-
Безпека та комфорт під час відключень електроенергії: вибір зарядних станцій
-
IMOU Cell PT 4G KIT: розумне рішення для безпеки в умовах нестабільного електропостачання