Модульний каскад чи моноблок: як обрати формат АКБ під завдання об’єкта
.webp)
Від 44 кг в окремому модулі до 126 кг у корпусі ємного моноблока — різниця у вазі та габаритах акумуляторів прямо визначає логістику, трудовитрати монтажної бригади та початковий кошторис проєкту. На одному об'єкті обладнання потрібно занести на п'ятий поверх без ліфта і вкластися в стартовий бюджет замовника, а на іншому — одразу забезпечити великий котедж чи магазин добовим запасом енергії при мінімумі з'єднань.
В асортименті VIATEC представлені низьковольтні акумулятори LiFePO₄ (51,2 В) та сумісні гібридні інвертори під обидві інженерні задачі. Розберемо, у яких умовах вигідніше закладати каскад із модулів по 5,12 кВт·год, а коли варто зупинитися на моноблоках ємністю 12–16 кВт·год.
Чому формат АКБ визначає економіку монтажу
Обидва підходи базуються на безпечній низьковольтній архітектурі 51,2 В і літій-залізо-фосфатній технології (LiFePO₄), проте вирішують різні завдання на етапі впровадження. Вибір між набором компактних батарей і одним великим корпусом залежить від трьох практичних чинників: фінансової готовності клієнта на старті, умов доставки до місця встановлення та вільної площі у технічному приміщенні.
Розуміння цих критеріїв дозволяє інсталятору запропонувати замовнику конфігурацію, яка не створить проблем під час занесення обладнання і відповідатиме реальному графіку споживання об'єкта.
Сценарій 1. Поетапне масштабування та легка логістика (модулі 5,12 кВт·год)
Коли замовник прагне розділити інвестиції в часі або об'єкт має складні умови доступу, базовим рішенням стають акумуляторні блоки ємністю 5,12 кВт·год (51,2 В, 100 А·год): Deye SE-F5 Pro-C та Deye SE-G5.1 Pro-B NI.
Практичні переваги модульного підходу
- Низький поріг входу для замовника: клієнт може розпочати з одного модуля на 5,12 кВт·год для резервування базових ліній (освітлення, зв'язок, котел, холодильник) і докуповувати нові блоки в міру зростання потреб без заміни інвертора.
- Проста логістика без спецтехніки: вага одного модуля становить 44 кг для Deye SE-F5 Pro-C та 45 кг для Deye SE-G5.1 Pro-B NI. Декілька монтажників можуть без залучення такелажників занести батарею вузькими сходами у квартиру на верхньому поверсі або спустити у тісний підвал.
- Гнучкість розміщення в тісних нішах: компактні габарити (404 × 547 × 141 мм у SE-F5 Pro-C та 440 × 133 × 540 мм у SE-G5.1 Pro-B NI) дозволяють монтувати акумулятори на стіну або встановлювати у стійку, раціонально використовуючи простір у невеликих коморах чи технічних шафах.
- Великий запас масштабування: модель Deye SE-F5 Pro-C підтримує паралельне підключення до 32 модулів (загальною ємністю до 163 кВт·год), видаючи постійний струм заряду та розряду 100 А (піковий — до 150 А) при ресурсі понад 6000 циклів (за 25 °C). Версія Deye SE-G5.1 Pro-B NI також розрахована на максимальний струм заряду і розряду 100 А та оснащена комплексом захисту від перезаряду, перерозряду, перегріву й короткого замикання.
Сценарій 2. Максимум енергії в одному корпусі (моноблоки 12–16 кВт·год)
Якщо обсяг енергоспоживання відомий наперед — наприклад, при комплектації великого приватного будинку, офісу чи продуктового магазину з холодильним обладнанням — доцільніше встановити один ємний моноблок. Такий підхід скорочує час на комутацію та зменшує площу, яку система займає на стінах.
Огляд моноблоків під різні умови експлуатації
- Deye SE-F12-C (51,2 В, 235 А·год, 12,03 кВт·год): збалансований за габаритами (400 × 559 × 233 мм) та вагою (84 кг) накопичувач, який закриває потреби об'єктів із середнім та високим споживанням. Батарея забезпечує постійний струм заряду/розряду 115 А (піковий — 230 А), розрахована на понад 6000 циклів при 25 °C і допускає паралельне об'єднання до 32 пристроїв.
- Deye SE-F16-C (51,2 В, 314 А·год, 16 кВт·год): ємний акумулятор в одному корпусі (400 × 708 × 233 мм, 109 кг) для тривалих відключень електроенергії. Підтримує постійний струм 157 А (піковий — 160 А), має ресурс понад 6000 циклів (при 25 °C) та можливість каскадування до 32 модулів.
- Renon Xcellent Plus H (51,2 В, 314 А·год, 16 кВт·год, з підігрівом): рішення зі вбудованою системою підігріву, розроблене для встановлення в неопалюваних гаражах, підвалах, прибудовах чи окремих котельнях. Акумулятор видає максимальний робочий струм до 200 А, має збільшений ресурс у 8000 циклів, підтримує інтерфейси RS485, CAN, RS232 і масштабується до 15 систем паралельно (габарити 560 × 200 × 800 мм, вага 126 кг).
Для інсталятора вибір моноблока означає швидкий запуск об'єкта з підключенням лише однієї пари силових кабелів замість міжблочної комутації трьох окремих модулів. Для замовника це охайний вигляд інженерної зони та економія місця у котельні.
Сумісні гібридні інвертори: основа низьковольтної системи
Усі розглянуті акумулятори працюють у безпечному низьковольтному діапазоні та легко комбінуються з гібридними інверторами на 48 В (діапазон напруги батареї 40–60 В). Інвертори підтримують як початковий старт із одного модуля на 5,12 кВт·год, так і роботу з ємними моноблоками чи каскадами. Варто враховувати, що потужність, яку система віддає від батарей, обмежена струмом розряду АКБ: один модуль на 100 А забезпечує близько 5 кВт, тож для повного навантаження інвертора на 10–15 кВт знадобиться кілька модулів або моноблок із вищим струмом розряду.
- Для однофазних мереж: гібридний інвертор Deye SUN-10K-SG02LP1-EU-AM3 номінальною вихідною потужністю 10 000 Вт. Пристрій забезпечує максимальний зарядний струм до 220 А, дозволяє підключати фотоелектричні поля потужністю до 20 000 Вт (діапазон MPPT 150–425 В), має інтерфейси RS485/RS232/CAN та корпус із захистом IP65.
- Для трифазних об'єктів до 12 кВт: модель Deye SUN-12K-SG05LP3-EU-SM2 (12 000 Вт AC) із максимальним струмом заряду 240 А. Підтримує сонячне поле до 24 000 Вт (діапазон MPPT 200–650 В), обмін даними по RS485/RS232/CAN і захист класу IP65.
- Для трифазних об'єктів до 15 кВт: низьковольтний гібридний інвертор Solis S6-EH3P15K02-NV-YD-L номінальною потужністю 15 000 Вт. Вирізняється високим струмом заряду до 290 А, широким діапазоном напруги MPPT (200–850 В при максимальній потужності PV до 24 000 Вт), комунікацією через RS485/CAN та підвищеним ступенем захисту корпусу IP66.
Порівняння акумуляторних батарей 51,2 В
Щоб швидко підібрати форм-фактор під конкретне технічне завдання та умови монтажу, скористайтеся коротким зведенням параметрів по кожній моделі.
Deye SE-F5 Pro-C
- Ємність та номінал: 5,12 кВт·год (51,2 В, 100 А·год).
- Струм, ресурс та масштабування: 100 А постійний / 150 А піковий; >6000 циклів; паралельне підключення до 32 модулів (163 кВт·год).
- Габарити та вага: 404 × 547 × 141 мм; 44 кг.
- Для яких об'єктів підходить: квартири, невеликі будинки та офіси; об'єкти зі складною логістикою та поетапним розширенням.
Deye SE-G5.1 Pro-B NI
- Ємність та номінал: 5,12 кВт·год (51,2 В, 100 А·год).
- Струм та захист: 100 А максимальний струм заряду/розряду; комплексний захист BMS (перезаряд, перерозряд, перегрів, коротке замикання).
- Габарити та вага: 440 × 133 × 540 мм; 45 кг.
- Для яких об'єктів підходить: квартири, таунхауси, серверні та комутаційні шафи (монтаж на стіну або в стійку).
Deye SE-F12-C
- Ємність та номінал: 12,03 кВт·год (51,2 В, 235 А·год).
- Струм, ресурс та масштабування: 115 А постійний / 230 А піковий; >6000 циклів; до 32 модулів у паралель.
- Габарити та вага: 400 × 559 × 233 мм; 84 кг.
- Для яких об'єктів підходить: котеджі середньої площі, кав'ярні, невеликі магазини з відомим профілем споживання.
Deye SE-F16-C
- Ємність та номінал: 16 кВт·год (51,2 В, 314 А·год).
- Струм, ресурс та масштабування: 157 А постійний / 160 А піковий; >6000 циклів; до 32 модулів у паралель.
- Габарити та вага: 400 × 708 × 233 мм; 109 кг.
- Для яких об'єктів підходить: великі приватні будинки та комерційні об'єкти, де потрібен тривалий резерв при швидкому монтажі.
Renon Xcellent Plus H
- Ємність та номінал: 16 кВт·год (51,2 В, 314 А·год).
- Струм, ресурс та особливості: 200 А максимальний робочий струм; 8000 циклів; до 15 систем паралельно; вбудований підігрів.
- Габарити та вага: 560 × 200 × 800 мм; 126 кг.
- Для яких об'єктів підходить: об'єкти з розміщенням обладнання у неопалюваних гаражах, підвалах, котельнях чи госпблоках.
Замовлення та комплектація в B2B-кабінеті VIATEC
Додавайте акумуляторні батареї Deye і Renon, а також гібридні інвертори Deye та Solis до проєктних специфікацій і формуйте кошторис в особистому B2B-кабінеті VIATEC:
- інформація про наявність і планові терміни постачання в особистому кабінеті;
- індивідуальні партнерські ціни для інсталяторів та інтеграторів;
- комплектація об'єкта сумісними інверторами, акумуляторами та супутнім обладнанням в одній специфікації;
- швидке резервування позицій під поточний проєкт.
З питань підбору оптимальної конфігурації АКБ під однофазні чи трифазні інвертори звертайтеся до вашого персонального менеджера VIATEC.




