Портативне джерело живлення для відеоспостереження: як підібрати?
Перебої з електропостачанням або повна його відсутність – про такі реалії у зв’язку з російською агресією нас не просто попереджають, ми у них уже живемо. Чи можливо забезпечити роботу системи відеоспостереження завдяки резервним джерелам живлення? Так, це можливо. Головне – правильно підібрати джерело.
Розробники устаткування для відеоспостереження постійно вдосконалюють можливості і потенціал пристроїв та систем. Тому в якості джерела безперебійного живлення можна використовувати не лише знайомі багатьом ДБЖ, а й більш сучасні портативні джерела живлення з літієвим акумулятором чи системи накопичення енергії, здатні підтримати усю систему в робочому стані багато днів поспіль.
Тож сьогодні хочемо розповісти про те, як розрахувати і підібрати портативне джерело живлення для системи відеоспостереження.
На що варто звернути увагу
Відключення від електромережі може бути коротко- чи довготривалим. Тому, якщо ви хочете реально надійну систему енергопостачання, слід ретельно підбирати джерела живлення. На що звернути увагу:
1. Максимальна сумарна потужність усіх пристроїв системи: камер, реєстраторів, комутаторів і т.д. (вимірюється у ватах).
2. Середнє споживання енергії за годину (вимірюється у ват•годинах).
3. Необхідний час автономної роботи при відсутності підключення до енергомережі.
4. Пікова потужність пристроїв під час пуску.
Підраховуємо кількість пристроїв у системі
Для початку потрібно підрахувати максимальну кількість пристроїв, які будуть підключені до мережі, а також максимальну сумарну їх потужність. На підставі цих підрахунків можна визначити необхідну потужність пристрою резервування живлення – вона має бути вищоюяк мінімум, на 10% від підрахованої.
Наприклад
Система відеоспостереження складається з 6 камер, 1 PoE-комутатора на 8 каналів, та відеореєстратора. Дані з даташитів щодо живлення:
● 4 камери DS-2CD2143G2-IS (2.8) – max 6.5 W;
● 2 камери DS-2CD2T47G2-L (C) 4mm – max 10.5 W;
● реєстратор DS-7608NXI-I2/S(C) – Consumption (without HDD) ≤ 15 W;
● PoE комутатор DS-3E0310HP-E – 120 Вт;
● два жорстких диска WD40PURX-78 – max 8,6 Вт.
Розраховуємо максимальну потужність системи
1. При увімкненій підсвітці камери споживають значно більше енергії, ніж без неї. Зазвичай, чим більша дальність підсвітки у камери, тим більша її номінальна потужність. В нашому випадку максимальна потужність буде складати:
6,5*4 + 10,5*2=47 Вт
2. PoE комутатор має максимальну вихідну потужність 120 Вт, сумарна потужність камер значно менша, тому потужності комутатора вистачить із запасом та можливістю додати ще 2 камери в подальшому. Припустимо, що на холостому ходу він буде споживати 5Вт, в кабелі втрачається ще 15% енергії, тоді максимальне споживання комутатора від мережі буде складати:
5 + 47*1,15= 59,05 Вт
3. Потужність реєстратора буде поєднуватися з потужністю двох жорстких дисків, тоді максимальні показники складатимуть:
8,6*2 + 15 = 32,2 Вт
Сумарна потужність системи буде складати:
32,2 +59,05 = 91,25 Вт
Визначивши максимальну потужність, можна попередньо розрахувати витрати енергії. За добу максимальні витрати в наведеному прикладі дорівнюватимуть:
24*91,25 = 2190 Ват•годин
У цьому випадку варто взяти до уваги те, що реальні витрати за добу зазвичай менші, адже підсвітка камер вмикається лише при зниженні освітлення (вечір-ранок). Час роботи підсвітки також буде залежати від пори року, чим довший сонячний день – тим менші витрати енергії.
Якщо система відеоспостереження вже змонтована, найкращий і найточніший варіант – зробити заміри потужності та витрат енергії спеціальним приладом – ватметром, наприклад Intertek Power Meter Cat 2 (PP-3460) .
Важливо врахувати, що деякі прилади при включенні мають великий «пусковий струм», тобто на короткий період їх потужність може бути в декілька разів вища за розраховану. Це значення теж можна зафіксувати за допомогою наведеного вище ватметра (бо не всі ватметри таке вміють).
Ставимо за мету розрахувати безперебійну роботу системи протягом 4-х годин, незалежно від того, коли сталося відключення електропостачання (вдень чи вночі).Тоді потрібно, щоб резервне джерело запасло енергії не менше ніж :
91.25 * 4=365 Вт•годин.
Обираємо портативне джерело живлення
Отже, обираючи портативне джерело живлення для цієї системи відеоспостереження, нам слід звернути увагу на такі показники:
Ємність акумулятора має бути більше за 365 Вт (з деяким запасом на втрати в інверторі приладу). Задаємося ємністю не менше ніж 400 Вт•год. Відсортовуємо по фільтру на сайті.
Номінальна потужність усіх ПДЖ значно більша ніж 91 Вт, тобто, основним критерієм вибору буде ємність АКБ та ціна пристрою. Найбюджетніший варіант – EcoFlow RIVER-Max, якого має вистачити більш, ніж на 6 годин автономної роботи системи навіть вночі (576 / (91,25*1,05) = 6,01 годин ), а вдень система пропрацює ще довше!
В наступних статтях ми розглянемо специфіку вибору звичайного ДБЖ для системи відеоспостереження.