Тенденції ринку безпеки 2021

Події, які найбільше вплинули на 2020 рік, не тільки не сповільнили зростання і розвиток в галузях безпеки й IT технологій, але й стали каталізатором у цих сферах. Нові виклики, пов'язані з пандемією, вимагали реалізації великих проектів з комплексним підходом до вирішення поставленого завдання.

Аналітика відео отримала попит не тільки в великих або середніх проектах, а й у сегменті малого бізнесу, і навіть серед приватних замовників. Вигоду від продуманого відеоспостереження можливо отримати на будь-якому об’ємі. Наприклад, аналіз статистики, телеметрії, відвідуваності, дорожнього трафіку, робота з зовнішніми базами даних, бізнес-аналітика, управління периферійними пристроями та інші функції. Все це дозволить створювати не тільки безпечні та комфортні об'єкти, але і з ще більшою ефективністю їх використовувати.

Які тенденції можна буде спостерігати на ринку безпеки в 2021 році, і як зміниться ІТ-індустрія в довгостроковій перспективі?

 • В умовах обмежень, пов'язаних з пандемією COVID-19, підприємства шукають можливість повернутися до роботи у звичному режимі. Інтелектуальні відеотехнології допомагають контролювати дотримання масочного режиму і соціальної дистанції, вести підрахунок людей в приміщенні. З'явилися високоточні тепловізори для перевірки температури тіла у співробітників і відвідувачів в автоматичному режимі.
 • На тлі пандемії виріс попит на безконтактні системи контролю доступу, які працюють на базі технологій розпізнавання осіб, сканування QR-кодів або NFC-міток. На багатьох об'єктах, де вже були встановлені класичні прохідні пункти (за ID-картками), стали з'являтися комбіновані СКУД з новими технологіями, з терміналами розпізнавання осіб і телевізійними модулями. Важливою вимогою стала можливість інтеграції таких рішень в загальну систему безпеки.
 • Довгий час основним завданням камер відеоспостереження був тільки запис зображення, щоб оператор міг спостерігати подію в режимі реального часу або переглянути архів. Потреба ринку в швидкій реакції на події дала стимул до розвитку обчислювальних можливостей процесорів. Сучасна система безпеки здатна аналізувати не тільки візуальну інформацію, а й звуки, ІЧ і УФ-випромінювання і т.д. Все це дозволяє комплексно оцінювати ситуацію і швидше приймати рішення, щоб запобігти небажаної події або мінімізувати її наслідки.
 • Ефективна робота системи безпеки в будь-який час доби і за будь-яких погодних умов стала звичайною вимогою практично у всіх проектах. Дійсно важливо, щоб камери могли отримувати чітке зображення при слабкому освітленні або його повній відсутності, а також в умовах сильних опадів. Тому все більшим попитом користуються камери з високочутливими матрицями і об'єктивами, які мають високу величину діафрагми (розкриття діафрагми) - такі камери здатні вести повнокольорову трансляцію в режимі 24/7 і ефективно працювати з відеоаналітикою.
 • В умовах сильного дощу, снігопаду, туману, задимлення або охорони об'єкта, оточеного густою рослинністю, коли камери оптичного спектру фізично не можуть впоратися зі своїм завданням - професіонали рекомендують використовувати тепловізійні рішення, які можуть розпізнати будь-який об'єкт, що випромінює тепло, на великій відстані.
 • Технологія 5G може серйозно змінити індустрію безпеки. Велика пропускна здатність і мінімальна затримка при передачі даних дозволяють на високій швидкості транслювати зображення в хорошій роздільній здатності. Стандарт 5G також відкриває більше можливостей для застосування інтелектуальних камер з бортовою аналітикою, що істотно скорочує час реагування, підвищує швидкість роботи з іншими периферійними пристроями в єдину систему.
 • Уже зараз технології бездротової передачі даних впливають на ринок безпеки. Зростає кількість wireless рішень в сегменті малого і середнього бізнесу, серед приватних замовників. З розвитком технологій по передачі даних кількість бездротових камер виросте в кілька разів. У перспективі також будуть розвиватися сучасні системи безпеки на географічно віддалених територіях, де з'явиться більше можливостей для використання аналітики та ШІ-додатків.
 • Інтегровані комплексні системи істотно зміцнили свої позиції в 2020 році, причому не тільки в сегменті великих інфраструктурних проектів, але також у сфері невеликих і середніх інсталяцій. Можливість максимально простого об'єднання окремих пристроїв в загальну систему - одне з головних побажань фахівців ринку безпеки. Найбільш очевидні переваги такого підходу - висока ефективність роботи ІТ-інфраструктури, зручна робота з системою, економія ресурсів на технічне обслуговування і придбання ліцензій на програмне забезпечення, скорочення часу реагування на інциденти і можливість попередження небажаних подій.
 • Діджіталізація (вона ж цифрова трансформація) в 2020 році стала не просто модним терміном, але реальністю для світової спільноти. На тлі економічної кризи і проблем, пов'язаних з пандемією коронавірусної інфекції, багато компаній почали переглядати свої бізнес-стратегії і приділяти більше уваги новим технологіям. Наприклад, в кілька разів зросла кількість запитів на інтелектуальні системи безпеки як інструмент для підвищення ефективності бізнесу. Це і збільшення продуктивності, і автоматизований контроль якості послуг, передача рутинних завдань розумним системам. Все частіше нам трапляються проекти, де інфраструктура безпеки тісно пов'язана з корпоративними системами, програмами для управління виробничими процесами POS-терміналами та іншими джерелами додаткової інформації, на основі якої приймаються рішення.
 • Системи безпеки все частіше асоціюються з хмарними сервісами. Завдяки гнучкості рішень та можливості їх швидкого розгортання вони продовжують набирати популярність серед підприємств малого та середнього бізнесу, великих корпорацій і державних замовників. З'являються хмарні рішення і для фахівців на ринку безпеки - наприклад такі як Hik-ProConnect - з їх допомогою інсталятори отримують можливість швидко вирішувати багато технічних питань клієнта без фізичного виїзду на об'єкт, що економить час і матеріальні ресурси.
 • Розвиток апаратної бази в пристроях безпеки (особливо в сегменті відеоспостереження) дає можливість використовувати більш розвинені інтелектуальні алгоритми в кінцевих пристроях. Наприклад, розпізнавання номерних знаків, підрахунок транспортних засобів або людей, побудова теплових карт, детекція порушень і інші функції на базі штучного інтелекту стають все більш доступними. Перехід частини завдань з аналізу даних безпосередньо до камер знижує навантаження на сервер, мережу передачі даних, дозволяє звільнити місце в сховищах, але найголовніше - скоротити час реагування і, відповідно, підвищити рівень безпеки охоронюваних об'єктів і територій.
 • Додатки на базі штучного інтелекту знаходять застосування в багатьох нових областях, і паралельно підвищуються вимоги до роботи інтелектуальних алгоритмів. Сьогодні можна спостерігати, як на ринку з'являються цілі екосистеми для задоволення різних потреб замовників. Деякі виробники систем безпеки вже передбачають в своїх пристроях можливість роботи зі сторонніми додатками. Це дозволяє розширити список доступних інтелектуальних функцій, а також відкриває нові напрямки для взаємовигідного співробітництва в сфері розробок. Також слід зазначити більш глибоке розуміння клієнтами потреб свого бізнесу, що дозволяє розробляти ефективні кастомізовані інтелектуальні рішення для конкретних завдань.

Список відправленого обладнання

Кошик

Очистити
Увійти в особистий кабінет
Стати партнером

Заповніть інформацію, яку ви надавали при реєстрації:

Що дає реєстрація?

В Особистому кабінеті Ви зможете:

 • самостійно сформувати замовлення на обладнання, що Вас цікавить;
 • бачити свої спеціальні ціни безпосередньо на сайті в каталозі продукції;
 • отримувати автоматичні повідомлення про надходження товару, що Вас цікавить, на склад
Форма реєстрації
Скидання пароля

Порівняння